2017. június 5., hétfő

Lábbal tiport népszavazás: Hollandia ratifikálja az EU-Ukrajna szerződést

 


A népszavazások lenullázása az Európai Unióban szokássá vált. 2016. április 6-án a hollandok 61%-ban nemet mondtak az EU-ukrán - széles szabadkereskedelmet is magába foglaló - "partnerségre", 14 hónappal később, 2017. május 31-én pedig a szenátorok majd' kétharmada semmissé tette a referendumot és a szerződést ratifikálta.

Kivétellé válik, hogy a brüsszeli rezsim respektálja egy népszavazás eredményét. A vezetőknek már szokásukká vált, hogy átlépnek a népi verdikten, ha az nekik nem tetszik. Az "európai alkotmányra" mondott 2005. május 29-i francia nemmel szavazás, majd a holland is így járt. Később a görög is…

2014-ben egyedül Amszterdam nem írta alá az EU-nak Ukrajnával kötött társulási szerződését. Majd a két holland képviselőház ellenében az állampolgári mozgalom kikényszerítette a népszavazást, annak eredménye azonban mégsem kényszerítő erejű ...

Mark Rutte miniszterelnök, az EU-Ukrajna egyezmény megveszekedett híve, az elemi demokráciáról sem sietett meggyőzni a képviselőket. Már hogy is tette volna meg, ha Jean-Claude Juncker kijelentette: "Ukrajna jövője – Európában van".

Mark Rutte azzal érvelt, hogy az egyezményre a «stabil és egyesült Európa» kedvéért szükség van, és az «nem tartalmaz semmiféle katonai vagy biztonságot garantáló elemet Kijev számára, semmi kötelezettséget a tagországok vagy az unió teljessége részéről», és Ukrajna státusza nem kapja meg az EU-tagjelöltséget sem.

Jean-Claude Juncker, az EB elnöke megköszönte a holland kormány «erőfeszítéseit», hozzátette, hogy ebből a dinamizmusból profitálni kell, a szövetségi kapcsolatokat Ukrajnával meg kell erősítsék … 

A holland szavazást lábbal tiporták. Az európai garanciákat lábbal tiporták. Brüsszel táncol, mi meg nézzük...





Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.